Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

80 dönümlük bir alanda kurulu olan ve 200 çeşide yakın hayvan türü, toplamda 2000 adede yaklaşan nüfusu ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanlat Alemi ve Botanik Bahçesi ailenizle birlikte uzun süre akıllardan çıkmayacak bir haftasonu geçirmek için mükemmel bir seçim.

Dünyanın dört bir yanından getirilen kuşlar, memeli hayvanlar, balıklar ve sürüngenler sizi bekliyor. Ayrıca park içerisinde 250′den fazla bitki türü de inanılmaz renkleri bir arada ziyaretçilerine sunuyor.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi′nde hem çocuklar hem de büyükler için bir çok yeni sürpriz var. Şehir hayatına alışmış, doğal hayatı sadece belgesel kanallarından izleyebilen bizler ve çocuklarımız için hayvanları ve bitkileri yakından tanıma fırsatı sunuyor.

İşte tanışma fırsatı bulacağınız birkaç hayvan, alageyik, bengal kaplanı, altın aslan başlı maymun, aslan, amazon papağanı, pelikan, afrika deve kuşu, aldabra dev kaplumbağası, nil krokodili ve daha birçok tür...

Parkı her gün hava kararıncaya kadar gezebilirsiniz. Bilet gişeleri ise 08.00-17.00 arası hizmet veriyor.

Girişi ücretleri

0-4 Yaş: Ücretsiz
5-17 Yaş: 10 TL
18 Yaş Üstü: 15 TL

Ulaşım

Özel aracınız ile gidecekseniz,

TEM yolu ile - Çayırova gişe çıkışından girerek Bayramoğlu tabelalarını izleyin. Mc Donald′s arkasından Bayramoğlu yoluna gireceksiniz. Yolun sonunda bir kavşağa geleceksiniz. Sağ yöne Bayramoğlu, sola ise Hayvanat Bahçesini gösteren tabelalar vardır. Sola döndükten sonra 100 m ileride sağda parka ulaşabilirsiniz.

E-5 yolu ile - Çayırova′yı geçince, Bayramoğlu sapağından sağa gireceksiniz. (Mc Donald′s arkasından Bayramoğlu yolunu takip edin.) Yolun sonunda bir kavşağa geleceksiniz. Sağ yöne Bayramoğlu, sola ise Hayvanat Bahçesini gösteren tabelalar vardır. Sola döndükten sonra 100 m ileride sağda parka ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız,

İstanbul yönünden tren ile - Haydarpaşa-Gebze banliyö trenine binerek, Osmangazi istasyonunda ineceksiniz. Oradan, 501 no′lu, Darıca yönüne giden dolmuşlara binin. Parkımızın yan sokağında sizi indireceklerdir. 3 dakikalık bir yürüme ile parka ulaşabilirsiniz.

İstanbul yönünden dolmuş ile - Harem-Gebze minibüslerine binin. Çayıroğlu McDonald′s′da inerek Darıca′ya giden 501 no′lu minibüslere geçin.

Kocaeli yönünden otobüs ile - İzmit-Gebze yönünde giden “yeni” otobüslerine binmeniz durumunda parkın önünde inebilirsiniz.

0 yorum
Günün Tarifi
ISPANAKLI GÜL BÖREK
Pişirme süresi: 30 dak
Porsiyon: 10
Zorluk: Kolay
tüm tarifler »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bu hurafelere inanmayın!
Çocuğun boyu metre ile ölçülürse ömrü kısa olur.
neokur.com - Kitap sosyal platformu