Hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları

Etiketler:
Hamile kalmak için en iyi seks pozisyonları

Hamile kalmak için diğerlerine göre daha iyi olan cinsel ilişki pozisyonları var mıdır?

Hamile kalmak için daha iyi sonuç veren bir cinsel ilişki pozisyonu olduğuna dair kesin bir bilgi yer almıyor. Spermin rahme ulaşmasını kolaylaştıran pozisyonlar hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz, mesela erkeğin üstte olduğu pozisyon diğerlerine göre daha olumlu sonuç verebilir.

Diğer yandan, uygun zamanlama bir başka önemli faktördür. Hamile kalma şansınızı artırmak için yumurta üretmeyi beklediğiniz periyottan bir ya da iki gün önce ve ovulasyon döneminde yeniden seks yapın.

Orgazm olmak hamile kalma şansımı artırır mı?

Bazı insanlar eşi boşaldıktan sonra orgazm olan kadınların hamile kalma şanslarının daha fazla olduğuna inanıyor, ama bunu destekleyen bilimsel bir veri mevcut değildir.

Bayanların orgazm olması hamile kalmanın gerekli bir unsuru değildir, ama spermin rahme doğru ilerlemesine yardımcı olması mümkündür. (Bu tür ağrısız kasılmalar özellikle ovulasyon döneminde seks yapmasanız bile istem dışı olarak görülebilir.)

İlişki sonrasında uzanmış durumda kalmalı mıyım?

Bunun fark yaratacağına ilişkin bir bilgi bulunmuyor, ama herhangi bir acı hissetme riskiniz de yoktur. Birleşmeden sonra 15 dakika ya da daha fazla bir süre yatay pozisyonda kalmanız daha fazla spermin rahimde kalmasını sağlar. Tabi ki, hemen ayağa kalksanız bile her boşalmadan sonra üretilen milyonlarca sperm hücresinden birçoğunun vajinanızda kalmış olması gerekir.

Not: Bir yıldan daha fazla bir süredir hamile kalmaya çalışıyorsanız ve sonuç alamadıysanız (ya da 35 yaşın üzerindeyseniz ve 3-6 aydır herhangi bir ilerleme olmadıysa), ya da dönemleriniz düzensizse, yapacağınız en iyi şey bir doğum uzmanına görünmek olacaktır.

Günün Tarifi
Mantarlı Pilav
Pişirme süresi: 40.dak
Porsiyon: 6
Zorluk: Kolay
tüm tarifler »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bu hurafelere inanmayın!
Hamilelik döneminde çirkinleşen kadının kızı olur.
neokur.com - Kitap sosyal platformu