Etiketler:
Zeka türleri: Görsel zeka

Görsel zekaya sahip çocuklarda zihinsel olarak şekiller tasarlama ve resimler oluşturma becerisi oldukça yüksektir. Bu zekaya sahip çocuklarda somut olarak hayal kurma becerisi oldukça gelişmiştir ve bunun yanı sıra yap-boz gibi tüm görsel faaliyetlerden oldukça zevk alırlar. Akranlarına kıyasla yaptıkları resimler daha güzeldir, film seyretmeyi, resim yapmayı, boyama, çizme etkinliklerini çok severler.

Görsel zekalı çocuklar genellikler resimlerle ve şekillerle düşünürler. Tablo ve diyagramları kolaylıkla anlayabilirler ve öğrenmede bu araçları etkili bir şekilde kullanırlar. Oldukça hayalperesttirler. Okuma çağına geldiklerinde kelimelerden daha çok kitaplardaki resimler dikkatlerini çeker ve en iyi buy olla anlarlar. Görsel zekaya sahip çocuklarımızda aynı zamanda yön bulma yeteneği de oldukça gelişmiştir.

Çocuğumun görsel zekaya sahip olup olmadığını nasıl anlarım?

Biliyorsunuz ki hemen hemen bütün çocuklar kendisine masal anlatılmasından çok hoşlanırlar. Çocuğunuza bir masal anlatıp sonrasında bu masala dair resim çizmesini isteyebilirsiniz. Görsel zekaya sahip olan çocukların hayal gücü oldukça yüksek olduğundan dinledikleri şeylerden kolaylıkla zihinsel şekilller, resimler ve karakterler oluşturabilirler.

Çocuğunuz okulden eve döndüğünde ondan okulda öğrendiklerinin resmini yapmasını isteyebilirsiniz. Böylelikle öğrendikleri bilgileri kolaylıkla hatırlayabilirler. Bunun yanı sıra bu çocuklar üç boyutlu resimlerle çalışmayı severler ve çeşitli maketler hazırlamaya bayılırlar. Onlar için zihinlerinde bir nesneyi farklı perspektiflerden canlandırmak çok kolaydır. Çocuklarınızla birlikte çeşitli üç boyutlu oyuncaklar ve maketler hazırlamak hem onların ebeveynleri ile ilişkisi açısından hem de yetenekleirni geliştirmeleri açısından oldukça faydalı olacaktır.

Günün Tarifi
Tavuk Çorbası(yoğurtlu)
Pişirme süresi: 40 dak.
Porsiyon: 6
Zorluk: Kolay
tüm tarifler »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bu hurafelere inanmayın!
Annenin karnı büyük ve sivriyse çocuk erkek olur
neokur.com - Kitap sosyal platformu