Etiketler:
Zeka türleri: Müzik zekası

Müzik zekası çocuğunuzun seslere ve notalara, dinlediği şarkılara gösterdiği duyarlılık kapasitesi ve kendisini müzikle ifade etme yeteneği ile ilintilidir.

Sevgili Anademi.com üyeleri, çocuklarımızın dünyasında müziğin önemli bir yeri vardır. Henüz kelimelerle iletişime geçmenin öncesinde çocuklar müziğe tepki vermeye başlarlar. Aşina oldukları her hangi bir müziği duyduklarında ellerini çırparak ya da kendilerine özgü dansları ile tepki verirler. Müzik zekasına sahip çocukların bir çoğunun sesi güzeldir ve şarkı söylemeyi çok severler, aynı zamanda iyi bir müzik kulağına da sahiptirler.

Eğer çocuğunuzun müzik zekasına sahip olduğunu düşünüyorsanız, çocuğunuzu her hangi bir enstrüman çalmaya yönlendirebilirsiniz. Hatta, eğer çocuğunuz hiperaktif özellikler de sergiliyorsa vurmalı çalgılara yönlendirmeniz oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Bu sayede çocuğunuz fazla enerjisini yönlendirebileceği anlamlı bir uğraş bulmuş olacaktır. Bunun yanı sıra, bir müzik aleti çalmak içine kapalı çocukların sosyalleşmesi için öz güven kazandırıcı önemli bir araçtır. Bu uğraş aynı zamanda çocuğunuz kendini geliştirmeye başladıkça ve bu alanda bir ürün ortaya çıkramaya başladıkça kendiliğinden oluşan bir öz disiplin sağlayacaktır.

Günün Tarifi
Elmalı Kurabiye
Pişirme süresi: 20 dk
Porsiyon: 10
Zorluk: Orta
tüm tarifler »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bu hurafelere inanmayın!
Kahve içen çocuk köse kalır.
neokur.com - Kitap sosyal platformu