Bebeğimin gözleri açık uyuması normal mi?

Bebeğimin gözleri açık uyuması normal mi?

Bebeğinizin gözleri açık uyuması normaldir fakat dışarıdan biraz tuhaf gözükmektedir. Bu durum ona zarar vermez ve çocuğunuzun her hangi bir uyku problemi olduğunu ortaya koymaz. Bu durum çoğunlukla bebeklik döneminde gözlenir ve 12 ile 18 aylık dönemlerinde de bebeğiniz gözleri açık uyumayı bırakır.

Diğer yandan, bebeklerin neden gözleri açık uyuduklarında dair çok derin ve kanıtlarla açıklanmış net bir bilgi olmamakla beraber, bazı uzman görüşlerine göre bu durum çocuğunuzun derin bir uyku uyuduğu anlamına gelmektedir. Bebeklerin yetişkinlere göre uyudukları uykunun %50 si derin ve verimli bir uykudur.

Eğer bebeğiniz uzun saatler boyunca gözü açık uyuyorsa ya da 18 aydan sonra hala gözleri açık uyumaya devam ediyorsa bir uzmana danışabilirsiniz. Oldukça nadir olarak da bu durum bebeğinizin göz kapağında olan bir bozukluk sonucu gözünü kapatmasını engellemesinden kaynaklanabilir. Yine yapılan bazı araştırmalara göre bu durumun kalıtsal olduğu ileri sürülmektedir. Siz ya da eşiniz de bebeklik döneminde gözleriniz açık uyuyor olabilirsiniz.

Bebeğinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.

Merak Edebileceğiniz Diğer Sorular
0 yorum
Günün Tarifi
Sütlaç
Pişirme süresi: 30 dk
Porsiyon: 6
Zorluk: Orta
tüm tarifler »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bu hurafelere inanmayın!
Doğum zamanı yaklaşan bir kadının, evinin yakınından, yani arkasından, önünden yanlarından cenaze geçirilmez. Eğer bu cenaze evinin yakınından geçirilirse, hamile kadının doğumunun zor olacağına inanılır.
neokur.com - Kitap sosyal platformu